DETAILS, FICTION AND KONKA HIPERTROFISI BURUN ETI AMELIYATı

Details, Fiction and konka hipertrofisi burun eti ameliyatı

Details, Fiction and konka hipertrofisi burun eti ameliyatı

Blog Article

Unutmayın ki her hasta farklıdır ve burun estetiği sonrası yaşanabilecek değişiklikler kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Açık teknikte ise burun delikleri arasında kalan “columella” kesildiği için iz oluşumu meydana gelir. Başlangıçta belirgin olsa da bu iz iyileşme sürecinde soluklaşır ve estetik olarak bir sorun yaşanmaz.

Bunun yanı sıra, rinoplasti aynı zamanda burun septumunda oluşan eğrilikler, burun kemiklerindeki bozukluklar veya diğer yapısal sorunlardan kaynaklanan solunum problemlerini de çözebilir.

Erkeklerde burun estetiği sıklıkla daha maskülen bir görünüm hedeflerken kadınlar daha feminen ve zarif bir burun şekli tercih eder. Erkek burunları genellikle daha büyük ve geniş burun ucu ile karakterizedir; ayrıca burun derisi daha kalındır ve burun sırtı daha düzdür.

Yapısal olgunluk dışında duygusal olgunlukta ameliyat yaşını belirleyen diğer bir etkendir. Adayın yüzdeki kalıcı değişikliği kabullenebilecek bir olgunlukta olması istenir. 

Kapalı burun estetiği, cerrahi müdahalelerin genelinde olduğu gibi, bazı riskleri beraberinde getirir. Her ne kadar deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerde bu riskler decrease edilse de, kanama ve enfeksiyon gibi sorunlar meydana gelebilir.

Yasal Bilgi: Okuyucular tarafından yazılan yorumlar medimagazin veya medimagazin.com.tr sitesi sorumluluğunda değildir. Yorumlar genel değerlendirme sonucunda yayımlanır. Aydınlatma metnini okumak için tıklayınız

Özellikle Kulak Burun Boğaz Cerrahisi alanında hizmet veren Prof. Dr. Altan Yıldırım gibi deneyimli isimlerin tercih edilmesi durumunda son derece başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Burun estetiği yaptırmak isteyen bir kişi önce sağlık taramasından geçirilir. Ameliyat öncesi doktor ile yapılan görüşmelerde hasta doktora nasıl bir burun istediğini ve beklentilerini anlatır.

Cerrah burun derisi kalınlığını da belgelemelidir. Kalın cilt ameliyat ve iyileşme sürecini etkileyebilir.

Doktor da beklentileri değerlendirir ve yapılacak operasyon hakkında hastayı bilgilendirir. Hasta ile doktor arasındaki iletişimin sağlıklı olması, ameliyat sonrasında istenilmeyen sonuçların ortaya çıkmasını engellemede büyük rol oynar.

 Burun delikleri dar olmayan, her iki yandaki dokular arasında asimetrisi belirgin olmayan, ciddi eğriliği olmayan hastalar vb.

Yapılan tüm bu uygulamalar ise fiyatları etkiler. Bu nedenle burun estetiği fiyatlarında en doğru olanı kişiye özel bir planlama yapmaktır. Ankara burun estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz hemen kliniğimizi arayabilir ve fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Genellikle estetik amaçla birlikte hastalar nefes almada yaşadıkları sıkıntıları barbie nose burun estetiği doktoru da dile getirirler. Zaten şekil bozukluğu olan hastaların çoğunda burun içindeki orta bölmesinde(septum devrasyonu) ve diğer anatomik oluşumların deformasyonları da bu duruma eşlik ettiği için,hastalar aynı anda fonksiyonel açıdan da bu problemlerden kurtulmaktadırlar.

Report this page